Nejdříve však přijde varování, dejte si pozor na „saunový efekt“. Ten vzniká, pokud se obloží dřevem zdi i strop a k nim se přidá pouze dřevěný nábytek. Dřevo vypadá nejlépe na klidném pozadí a potřebuje světlo, vzduch a jas, aby vynikla jeho přirozená krása. Raději obložte pouze jednu stěnu, ostatní vymalujte a vyberte nábytek v kombinaci dřeva a jiných materiálů.
Dříve platilo, že všechno dřevo v místnosti musí být jednoho druhu. Zapomeňte na to a smíchejte různé druhy dřeva. Rozhodující je dnes celkový obraz. Například jasný javorový stůl jde úžasně k sobě s tmavými parketami.
Dřevo potřebuje barvu. Nejjednodušším řešením je světlé dřevo a bílá. Tento styl si můžete vytvořit sami. Vymysleli jej Skandinávci a vždy funguje, protože každý pokoj vypadá lehce a vesele. Ale můžete také být odvážnější. Sytá červená přináší temperament, modrá chladný vánek, žlutá místnosti rozzáří a zelená vytvoří jaro. Tmavá dřeva jsou obzvláště dobrá v souznění s černou a tlumenými tóny, jako je šedá, khaki, písková.
Dřevěný nábytek je nadčasový.Masivní dřevěný stůl je jako dobrý přítel, doprovází vás po celý život a zvládne jakýkoliv materiál a styl. Dopřejte si designové plastové židle a váš starý stůl se bude znovu cítit mladě.
Masivní dřevoje zpracováno z kmene stromu. Dřevo je ponecháno ve své přirozené struktuře a není mechanicky pozměněno. Po naskladnění a vysušení je nejprve rozděleno na lamely, řezáno na délku a hoblováno. Lamely o stejném průřezu, stejné délce a stejného typu dřeva jsou pak trvale spojeny pomocí lepidla a deskového lisu. Vznikne struktura, která je velmi podobná přírodnímu dospělému dřevu.
Dřevo z jádraje vnitřní vrstva mnoha stromů. Odlišuje se od vnějšího, světlého dřeva tmavší barvou. Skládá se z odumřelých buněk a kvůli své pevnosti je to nejhodnotnější částí dřeva. Je těžší, sušší a odolnější než vnější vrstva.
Dřevěná dýhaje tenká, mechanicky vyřezaná z kmene, obvykle velmi jemná vrstva dřeva, která je lepená a lisovaná na dřevěné panely.