Do nadzemního bazénu si nezaskáčete

Že děti milují bazény, je známá věc, voda je totiž nesmírně účinné médium proti stresu a nepříjemným pocitům a děti na základě své intuice ihned rozpoznají, jaký „antistres“ jim nejlépe vyhovuje. Děti jsou obecně vnímavější, než dospělí, co se týče svých vlastních pocitů, a čím jsou mladší, tím méně na ně mají vliv společenské konvence. Chovají se více přirozeně, nestrojeně, a také se více dovedou radovat z maličkostí. Z jejich chování bychom si také mohli brát příklad, protože někdy je svět dospělých příliš upjatý, stažený neosobní a hlavně smutný.

skákání do bazénu

Rozveselte se skákáním do bazénu – skoky do vody jsou sice oblíbenou sportovní disciplínou, ale je to zároveň perfektní relaxační pomůcka, kterou doporučujeme každému, kdo se chce zbavit chronického stresu, který na nás doléhá ze všech stran. Plavání je samo o sobě skvělým pomocníkem pro zlepšení nálady, ale skákání do vody to ještě umocní.

dívka v bazénu

Skákat nemusíte pouze šipky – cílem skoků do vody není předvádět předepsané gymnastické obraty, které hodnotí rozhodčí, ale jde tu o něco jiného – o pocit uvolnění, vyjádření radosti z pohybu a radosti ze života. Proto nemusíte dbát o to, že zrovna vaše šipka není stylová, klidně skákejte do vody po nohou, klidně si dopřejte dopad na záda, sbalte nohy a skákejte „kufr“, anebo vyzkoušejte akrobatické prvky, pokud si na ně troufáte. Skákat můžete také ve dvojicích či ve větším počtu současně, pokud to velikost zapuštěného bazénu https://www.bazenygluc.cz/ umožňuje, tehdy je tato činnost ještě zábavnější.

Skákejte s rozběhem – je-li bazén větších rozměrů, dopřejte si i pořádný náraz na vodní hladinu, abyste kolem sebe vytvořili silnou rázovou vlnu. Tímto způsobem se dobře odstraňují psychické problémy, jako submitivita, sklony k depresím a úzkostem, k různým fobiím a strachům. Skákejte ale s citem, abyste si nezpůsobili úraz, nebo nezranili někoho jiného.